Balayına Nereye Gidilir ?

Balayına Nereye Gidilir ?

Balayı Tatili - Balayına Nereye Gidilir ?

Balayına Nereye Gidilir ? - Neden Kalkan’a balayı için gelmeliyiz ? - Balayınızı özel kılacak artıları nelerdir ? Sorularına bu bölgede doğup büyümüş bir birey olarak artıları ve eksileri ile cevaplandırmaya çalıştım .

Tatil Valizinizde Kesinlikle Olması Gerekenler

Tatil Valizinizde Kesinlikle Olması Gerekenler

Tatil Valizinizi Tekrar Kontrol Edin

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu

Gizli Bahçe Saklıkent

Olimpos

Olimpos

Doğaya Aşkla Bakın; Olimpos

Mavillam.com

Korunaklı Tatil Villası Ne Demek?

Korunaklı Tatil Villası Ne Demek?

Korunaklı Tatil Villası Ne Demek? Nasıl Tasarlanıyor?

İslami Tatil Anlayışı

İslami Tatil Anlayışı

Muhafazakar Ailelerin Tercihi - İslami Tatil Anlayışı

Muhafazakar Tatil Villaları ve Otel Tatili 

Muhafazakar Tatil Villaları ve Otel Tatili 

Muhafazakâr Villa mı ? Muhafazakâr Otel mi ?

Likya Medeniyeti

Likya Medeniyeti

Likya Yol Kılavuzu

Herodot'un da söylediği gibi “Dünyanın yıldızlara en yakın yeri"

Tatile Çıkmak İçin Sizi Mutlu Edecek 5 Güzel Sebep

Tatile Çıkmak İçin Sizi Mutlu Edecek 5 Güzel Sebep

Kendinizi bu aralar yorgun ve mutsuz mu hissediyorsunuz?

Kendinizi bu aralar yorgun ve mutsuz mu hissediyorsunuz? Mutsuzluğunun temelinde ne olduğunu merak ediyor, ancak bulamıyorsanız, enerjinizin neden bu kadar düştüğünü, stresli ve gergin hissettiğinizi bilemiyorsanız, en son ne zaman gerçekten dinlendiğinizi ve tatile çıktığınızı bir düşünün.

AKDENİZ MUTFAĞI

AKDENİZ MUTFAĞI

Zeytin yağlı Akdeniz yemekleri

Türkiye'den, Kıbrıs'a, Yunanistan’dan İtalya’ya ve Fransa’ya,İspanya’dan Kuzey Afrika’ya ve Orta Doğu’ya uzanan, Akdeniz sahillerini damak tadının simgesi olan Akdeniz Mutfağı

Kiralık Villa

Kiralık Villa

Villa Kiralama Süreci

ÇOCUKLU AİLELERE TATİL ÖNERİLERİ

ÇOCUKLU AİLELERE TATİL ÖNERİLERİ

Çocuklarımız Geleceğimizdir...

Çocuğun yanında olmalıyız, çocuğun yanında olmak çocuğa sevgi vermek demektir. Sahip çıkan sevgi değil, duygusal sevgi de değil, yalnızca çocuğa onu sevdiğinizi ve onayladığınızı hissettirecek biçimde davranmak. (A. S. Neil)

Kaş Tatili

Kaş Tatili

Akdeniz'in göz bebeğini keşfetmek

Rivayettir, Fatih Sultan Mehmet Han, Karadeniz’in en güzel doğa parçalarından biri olan Amasra’yı gördüğünde “Lala” demiş, yanındaki hocası Akşemsettin’e, “Çeşm-i cihan (cihanın gözbebeği) bu mu ola?” Fatih merhum, eğer Akdeniz kıyılarına inip Batı Antalya’yı görse idi, herhalde sadece böyle güzel bir cümle ile yetinmez, şiir söylerdi. Türkiye’nin Güneybatı Anadolu kıyıları, yeryüzünün en güzel yerleşim yerlerinden biridir.

Balayı Villaları

Balayı Villaları

En özel günlerinizin başlangıcı'da size özel villalarda olsun

İskandinav kültüründe "hjunottsmanathr" olarak geçen, dinlenme ve beraber geçirilen ilk ay. Diğer kabilelerden kaçırılan birçok gelin, ailesi takibi bırakana ya da gelin hamile kalana kadar "kaçma" ya da "saklanma" anlamında kullanılır. Bu bağlamda "hjunottsmanathr" kelimesinin her ne kadar "honeymoon" yani "balayı" kelimesinin kökeni olduğu düşünülse de, daha ziyade "elope" kelimesi yan "evlenmeden gizlice kaçış" anlamına geldiğini söyleyebiliriz. :)

Denize Yakın ve Merkezi Kiralık Villalar

Denize Yakın ve Merkezi Kiralık Villalar

Akdeniz'in kokusunu tatil boyunca hissetmek

Denize yakın olarak konumlanan villaların birçoğu merkeze yakın olduğu için hem manzara açısından hem de konum itibariyle size ekstra bir rahatlık sunmaktadır. Denize yakın villalar ortalama 0-200 metre mesafede yer alan villa portföyünü içermektedir. Villada havuzdan sıkılırsanız ya da denizde yüzmekten hoşlanıyorsanız kısa sürede her iki seçeneği de yaşayabilirsiniz.

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

TATİL ÖNCESİ BAVUL HAZIRLIĞI

Özellikle bayanlar için hayat kurtarıcı önemdeki el çantasına, yolculuk süresince ihtiyacınız olacak eşyalar konulmalıdır. Şarj aletleri, ağrı kesiciler, selfi çubuğu, taşınabilir dolu şarj aleti (powerbank), kulaklık, cüzdan, gözlük, temiz yedek çamaşırlar elinizin altında olursa yolculuğunuz daha keyifli geçecektir.

Villa Tatili

Villa Tatili

SAĞLIKLI TATİLİN İPUÇLARI

En sık rastlanan ve tatilinizi kabusa çevirebilecek olan turist ishali diye adlandırılan sağlık sorunuyla karşılaşmamak için sokak satıcılarından herhangi bir ürün tüketmemelisiniz. Ellerinizi sık aralıkla yıkamalı dezenfekte etmeye özen göstermelisiniz.  Sıcak havada dışarıda uzun süre bekletilmiş ve temizliğinde şüpheye düştüğünüz yemeklerden uzak durmalısınız.

MUHAFAZAKAR VİLLALAR

MUHAFAZAKAR VİLLALAR

İSLAMİ TATİL- MUHAFAZAKAR VİLLALAR

Bahçesinin ve havuz başının dışarıdan hiçbir şekilde gözükmemesi rahat hareket etmenize ve kendinizi özgür hissetmenize olanak sağlar. Diğer tatil seçeneklerinde size özel alanlar tam anlamıyla olmazken genelde ortak kullanım alanlarında sıkışık ve kalabalık bir tatil geçirmek durumunda kalınıyor. Bu duruma en güzel çözüm olan ve tatil anlayışına yeni bir soluk getiren muhafazakâr villa tatili son yıllarda artan bir trende sahiptir.

BALAYI YERLERİ

BALAYI YERLERİ

DÜNYADA EN İYİ BALAYI YERLERİ

Maldivler önümüzdeki elli yıl içerisinde sular altında kalma riskiyle karşı karşıya olduğu için aslında bu sebepten ötürü bile gidip görülmesi gereken bir ülkedir

LİKYA

LİKYA

LİKYA YÜRÜYÜŞ YOLU

Muğla'nın Fethiye ilçesinden Antalya'ya uzanan 540 kilometrelik "dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri" kabul edilen Likya Yolu, misafirlerine eşsiz manzaralarıyla tarihi derinlik sunuyor.

2020 Turizm Yılı Temamız Patara

2020 Turizm Yılı Temamız Patara

Türkiye’nin tarihi ve kültürel değerlerini hem yerel hem de dünya çapında ön plana çıkarmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca başlatılan turizm projenin, 2020 yılı turizm teması “Patara" oldu.

Bu sene oldukça çok duyacağımız Patara’yı ilk kez duyanlar için gizemini hala koruyor. Şimdiden merak edip araştıranlar için ise “Patara nedir, nerededir, neden önemlidir” birlikte göz atalım.

Üye Olun İndirimi Kap :)