Kiralık Villa

Kiralık Villa

Villa Kiralama Süreci

Villada konaklama Türkiye’de monotonlaşan tatil anlayışına yeni bir soluk getirmiştir.Peki villada konaklama yapmak isteyen kişilerin nasıl bir yol izlemesi gerekiyor? Aslında bu süreç oldukça kolay olmakla birlikte herkesin alışmış olduğu otel rezervasyonuyla benzer bir süreç işlemektedir.

  

icerik

İlk adım olarak bu sektörde hizmet veren şirketler aracılığıyla villaları inceleyip isteğinize uygun villanızı seçebilirsiniz. Villanızı seçtikten sonra rezervasyon işlemlerinizi sitenin sizi yönlendirmesiyle ya da yetkili bir kişiyle görüşerek gerçekleştirebilirsiniz. Ödeyeceğiniz ön ödeme tutarı şirketlerin kendi belirlediği tutara göre değişebilmekte olup genel olarak yüzde otuz-otuz beş aralığındadır. Ödeme yaptıktan sonra size gönderilmesi gereken onay diğer ismiyle konfirmasyon belgesi bulunuyor. Eğer bu belge şirket kaşeli ve imzalı değilse ya da size hiç gönderilmeyecekse o şirketlerden kiralama yapmamalısınız. Ödeme yaptığınıza dair gönderilen belgeyi kaybetmemeli tatiliniz bitinceye kadar muhafaza etmelisiniz.

 

icerik

Tatile geldiğinizde ise şirketlerin konaklayacak kişilerin kimliklerini jandarmaya bildirim yapmak zorundadır. Bu işlemle beraber kalan ödeme ve hasar depozitosu işlemleri halledilmektedir. Hasar depozitosu villadan villaya farklılık göstermekle beraber beş yüz veya bin tl olarak villanın lükslük derecesine göre belirlenmektedir. Verilen hasar depozitosu tutarı çıkış yaptığınızda villanın yetkilisi tarafından villa kontrol edilerek herhangi bir zarar olmaması neticesinde size geri iade verilmektedir. Aslında hasar depozitosu konakladığınız süre için villayı korumak adına bir nevi önlem olarak alınmaktadır diyebiliriz.

Villada konaklama süresince villayla ilgili karşılaşılacak bir sorun neticesinde kiralama yaptığınız şirket yetkilisi ile iletişime geçerek sorununuzu belirterek çözüm isteyebilirsiniz.

**Size daha iyi hizmet verebilmemiz için Lütfen yorum yapın...