İslami Tatil Anlayışı

İslami Tatil Anlayışı

Muhafazakar Ailelerin Tercihi - İslami Tatil Anlayışı

İslami Tatil Villaları

İslami tatil anlayışı, İslamiyet’in şartlarına uygun şekilde yaşayan Müslümanların, bu şartlara tatil yaparken de uymalarını gerektiren bir anlayıştır. Diğer bir deyişle, günlük hayatlarında nelere dikkat ediyorlarsa tatil sırasında da aynı şeylere dikkat etmeleri gerekir. Bu bağlamda, ilk olarak dikkat etmeleri gereken şey mahremiyettir. Müslüman erkek ve kadınların İslamiyet gereği dikkat etmeleri gereken kurallara uyan bir tatil köyü veya otel bulmaları son derece zordur. Sanılanın aksine, İslami oteller de bu anlamda yeterli seviyede bir hizmet sunamaz. Zira eninde sonunda erkekler ile kadınların bir araya gelmeleri gerekecek ve bu nedenle yaşanacak tedirginlik, tatilin keyfinin çıkarılmasını engelleyecektir. Bu nedenle, İslami tatil yapmak isteyen kişiler için en uygun seçenek, kiralık muhafazakâr villa olmaktadır.

Helal Villa Nedir?

Helal villa” olarak da bilinen bu müstakil konutlar, dış dünyadan ve diğer tatilcilerden tamamen uzaklaşılmasını sağlarlar. “Helal” denmesinin nedeni, İslamiyet’in günlük yaşama dair kurallarına bu villalar içinde tam anlamıyla uyulabilecek olmasından kaynaklanır. Konakladığınız villa sadece size özel olduğundan, başka hiçbir tatilciyle aynı ortamı paylaşmanız gerekmez. Dolayısıyla tedirgin olmaya da gerek kalmaz. Mavillam tarafından sunulan muhafazakâr villa seçenekleri, çepeçevre koruma duvarlarıyla dış dünyadan soyutlanmıştır. İçeriyi göstermeyen ve ortalama bir insan boyundan çok daha yüksek olan bu duvarlar, villaların giriş katlarını ve özellikle de yüzme havuzlarını meraklı gözlerden tamamen korur.

Duvarın hemen diğer tarafındaki bir kişi dahi içeriyi hiçbir şekilde göremeyecektir. Bu bağlamda, koruma duvarları eğer varsa komşu villalardan görülmenizi de engeller. Dolayısıyla erkek ile kadınların haşema kullanmasına gerek kalmaz: Görülme endişesi yaşamadan dilediğiniz gibi güneşlenmeniz ve özel yüzme havuzunuzda yüzmeniz mümkün olur.

Mavillam olarak mahremiyetine önem veren tatilciler için pek çok seçenek sunuyoruz. Özellikle Üzümlü, İslamlar ve Sarıbelen köylerindeki kiralık muhafazakâr villa seçeneklerimiz, koruma duvarlarına ek olarak ağaçlar ile de tamamen çevrilidir. Köy merkezinden de uzak olan bu villalar, inanılmaz bir mahremiyet ve sükûnet elde etmenizi sağlar. Mavillam olarak, on yıllardan bu yana tatilcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı oluyoruz. Profesyonel ekibimiz, İslami tatil anlayışına uygun bir deneyim yaşamanıza yardımcı olmak için de hazırdır.

**Size daha iyi hizmet verebilmemiz için Lütfen yorum yapın...