İptal ve İade Koşulları

Rezervasyonun Misafir Tarafından İptali


Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra villa giriş tarihinizden 44 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Çünkü , bu ödemenin tamamı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.


Kalan ödeme villa / apart giriş anında nakit olarak yapılmalıdır. Eğer villa giriş tarihinize 30 ile 15 gün arasında bir süre kaldı ise rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının % 50 müşteriden tahsil edilir.


Eğer rezervasyon iptali villaya giriş tarihinden 14 önce gerçekleşir veya giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarın tamamı müşteriden tahsil edilir.


Müşterinin özel durumları bu maddelerin dışında tutulur. Firmamıza gerekli bilgi ve evrakları  sunmaları durumunda inceleme yapılıp karar kendilerine mail, yolu ile bildirilir.


Rezervasyonun mavillam Tarafından İptali

Villaların bulunduğu bölge veya villa/ apartın kendisinden kaynaklanan ( evin tesisat problemi, bölgede yaşanan elektrik, su kesintileri, deprem vb doğal felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda Mavillam Rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir.  Bu ve benzeri durumlarda Mavillam yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmek zorundadır. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak Mavillam en az misafirin kiralanan apart ayarında alternatifler sunmaya çalışır. Misafir alternatif villa veya apartlardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yapmış olduğu ödemenin iadesini talep edebilir.


Rezervasyon İçin Tarih Değişikliği Talebi

Villa ve apartlarımıza yapmış olduğunuz tarihlerde değişiklik yapma hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu durumlar bazı koşul ve şartlara bağlı olarak değişmektedir. Rezervasyon değişiklik işlemleri 250 tl işlem ücretine tabidir. Zira rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi ev sahibine ve size gönderilen rezervasyon formlarının tamamı yeniden düzenlenmesi ve değişmesi demektir. Rezervasyon tarihinizi ne kadar süre kala değiştirmek istediğinize bağlı olarak ayrı bir kriterdir. Villaya giriş tarihinize 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği imkansız bir durumdur. Bunun sebebi sizin için ayırmış olan dönemin 30 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalının çok az olmasıdır. 

 

 

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayarak Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz

Anasayfa

Hesap

İletişim

Menu