Kiralama Sözleşmesi

MAVİLLAM KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

  

1. Bu sözleşmede bundan böyle villayı kiralayan 'Kiracı', villayı kiraya veren ise 'Mavillam' olarak anılacaktır.


2. Bu sözleşme, Kiracı ve Mavillam arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirlenmiş bir süre için www.mavillam.com isimli internet sitesinde listelenmiş olan herhangi bir apart veya villanın kiralanması için yapılmıştır.


3. ‘’www.mavillam.com’’ üzerinden ilgili villaya ya da aparta web sitemiz üzerinden talep gönderip, ön ödemenin ödenmesi ve rezervasyonun tamamlanması ile birlikte Kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş olurlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Mavillam'ya rezervasyonu tek taraflı iptal etme; Kiracının villayı terk etmesini isteme ve alınan ödemeyi iade etmeme hakkını verir.


4. Kiracılar bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini Mavillam'nın onayı olmadan üçüncü kişilere devredemezler; Mavillam bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devredebilir.


5. Rezervasyonun gerçekleşmesi için toplam kiralama bedelinin %35'i ön ödeme olarak alınır. Ön ödeme gerçekleştikten sonra rezervasyon ile ilgili bilgi Kiracıya mail yoluyla gönderilir. Ön ödemenin gerçekleşmesi ile Kiracı bu sözleşmedeki şart ve koşulları kabul etmiş olur. Kiracı kalan ödemeyi ilgili villaya giriş yaparken ödemekle yükümlüdür.


6. Kiracı giriş yaptıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı çıkış yapmak isterse veya çıkış yaparsa ücret iadesi yapılmaz.


7. Mavillam yapılan kiralama ile ilgili olarak Kiracı ile villa/apart sahibi arasında aracı olmasından dolayı; komisyonculuk faturası keser.


8. Mavillam, villa/apart sahipleri ve Kiracılar arasında aracılık yapan bir internet sitesidir ve kiralanan villa/apart ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklardan (kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi, alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat, enerji kesintisi) kaynaklı sorumluluk kabul etmez ve bütün sorumluluk villa/apart sahibinindir. Mavillam, Kiracıdan gelen şikayetleri en hızlı şekilde ilgili kişilere aktarmak ile sorumludur.


9. Havuz ve bahçe temizliği, elektrik, su, internet gibi giderler için ekstra bir ücret talep edilmez.10. Havuz bakımı için sorumlu personelin periyodik bakımları yapabilmesi adına gerekli alanlara girmesi ve o alanlarda bulunması gerekir.


11. Günlük, haftalık ve aylık kiralamalara giriş temizliği fiyata dahildir; bir haftadan fazla süreli olan kiralamalarda haftalık temizlik fiyata dahildir; ekstra temizlik veya çarşaf değişimi ücrete tabidir.


12. Bazı villa veya apart sahiplerimizin özel isteğinden kaynaklı, bir hafta altı rezervasyonlarda temizlik ücreti istenebilir ya da bir hafta altında kiralamaya izin verilmez. 


13. Isıtmalı havuzlu seçeneklerde var olan havuzların sıcaklığı 20 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik gösterir. Elektrik kesintisi kaynaklı havuzun ısınmaması durumunda Mavillam sorumlu değildir.


14. Kiralanan konutun yüzme havuzu ve duşundan gelen sudan meydana gelen hastalık ve alerjiden Mavillam sorumlu değildir.


15. Kiralanan apart/villa çevresinde veya bünyesinde bulunan hayvanlardan, haşerelerden, böceklerden ve gübre kaynaklı kokulardan Mavillam sorumlu değildir. Doğa içerisinde bulunan villalarda bu gibi durumlar olabilir.


16. Girişte 500 tl ile 2000 tl arasında hasar depozitosu alınıp; bir hasar oluşmaması ve evin temiz şekilde bırakılması durumunda çıkışta iade edilir; çıkışta bir hasar oluştuğu tespit edilirse bu hasar depozitodan tahsil edilip, kalan miktar Kiracıya iade edilir; depozito bu hasarı karşılamaya yetmiyorsa, kalan miktar Kiracıdan o an nakit olarak tahsil edilir.


17. Kiralanmak istenen villa veya apartın web sitemizdeki detay sayfasında belirtilen kişi kapasitesinden daha fazla kişinin konaklamasına izin verilmez; belirtilen kişi sayısından fazla kişi olması durumunda villa/apart sahibi bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkına sahiptir. Konaklayacak kişi sayısına 2 yaşından büyük olan her çocuk dahil edilir ve sayı buna göre hesaplanır.


18. Kiralanan mülkün içerisinde evcil hayvan bulunmasına ve sigara içilmesine izin verilmez.


19. Villaya giriş saati en erken 16:00, çıkış saati ise en geç 10:00 dur.


20. Kiracıların hayat, sağlık, hırsızlık ve seyahat gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.


21. Kiracılar kiralama süresince çevreyi rahatsız edecek veya suç teşkil eden davranışlarda bulunması durumunda Mavillam Kiracıların rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir ve ücret iadesi yapılmaz.

22. Muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen) kategorisindeki villaların, dışarıdan görünmemesi konusunda %100 garanti verilmez ve oluşabilecek durumlarda Mavillam sorumluluk kabul etmez.


23. Mavillam, Kiracıların ad, soyad, adres, telefon numarası, mail adresi gibi kişisel bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmaz; bu bilgiler istatistiksel veriler almak ve  kampanya bilgilendirmeleri yapmak için kullanılır. Bu veriler siber saldırılar sonucu üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda; Mavillam sorumluluk kabul etmez.


24. Kiracıların kiraladıkları apart veya villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır.


25. Kiralanan villa/apart ile ilgili yol, coğrafi konum, dekorasyon ve kullanılan malzeme ile ilgili oluşabilecek memnuniyetsizlik ve problemlerden Mavillam sorumlu değildir.


26. Mavillam'nın verdiği coğrafi konum verileri yaklaşık verilerdir.


27. Mülkün yapımında kullanılan veya sunduğu olanaklardan kaynaklı yaşanabilecek kazalardan, problemlerden, ölümlerden; ayrıca  böcek ısırması, zehirlenme, alerji gibi sağlık problemlerinden Mavillam sorumlu değildir.


28. Doğa ile iç içe sunduğumuz villa/apart seçeneklerimizde böcek ve haşere gibi oluşabilecek problemlerden Mavillam sorumlu değildir.


29. Mavillam ile ilgili internet sitesinde var olan resimlerdeki renk, büyüklük, küçüklük veya bazı dekorasyon ürünlerinin değiştirilmesi sonucu rezervasyon iptali söz konusu değildir.


30. Kontrol dışı gerçekleşen toplumsal ve sosyal olaylarda ( savaş tehdidi, terör faaliyetleri, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava şartları gibi) kaynaklanan rezervasyon iptallerinde ücret iadesi yapılmaz.


31. Kamu veya özel şirket çalışanlarının izin iptali durumlarında kiralama şartları tamamen geçerlidir.


32. Kiralanan konuttan kaynaklanan ve tamiri mümkün olmayan arızalarda ise konutta konaklanmayan gün sayısı hesaplanarak ödeme yapılır, konaklanan gün ücreti iade edilmez.


33. Kiracı kiraladığı apart veya villaya taahhüt ettiği tarihte giriş yapmak ve kalan ödemesini teslim etmek zorundadır; Kiracı rezervasyon süresi içinde farklı bir tarihte giriş yapmak isterse, kalan rezervasyon bedelinin tamamını rezervasyonun asıl başlangıç gününde ödemekle yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda Mavillam yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.


34. Kiracı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 27.11.2014 tarih ve Resmi Gazete 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik' in Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı 15/g maddesi gereği, hiçbir şekilde cayma hakkını kullanamayacaktır.


35. Herhangi bir villa veya apart için rezervasyon yaptıran Kiracı yukarıdaki şart ve koşulları tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu şart ve koşullara aykırı bir davranış Mavillam'a rezervasyonu tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı verir.


36. Ayrılabilirlilik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir. 


37. Kiracı kabul ettiği bu sözleşme ile birlikte ‘’Gizlilik ve Güvenlik Politikası’’nı da kabul etmiş sayılır.


38. Bu sözleşme ile ilgili konularda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.


39. ‘’Mavillam’’ ve ‘’www.mavillam.com’’, Ali Rıza Uslu adına tescillenmiş bir markadır.

 

 
Firma Bilgilerimiz:

Uslu Han Tasarım Turizm İnşaat Tic. Ltd. Şti

Adres: Kalkan Mahallesi, Şehitler Caddesi No:16 Kaş / ANTALYA

Tel :+0850 840 22 56 –  +90 533 783 40 09

Mail : info@mavillam.com

 

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayarak Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz

Anasayfa

Hesap

İletişim

Menu