Akdeniz'in İncisi Kalkan'da Haftalık Kiralık Yazlık Tatil Villaları

Kalkan

Türkiye'de Villa tatilinin en popüler olduğu bölgedir. .Eski bir balıkçı köyü olan Kalkan, Kaş ile Fethiye arasındaki en güvenli limandır. Bu nedenle tarih boyunca önemli bir ticaret merkezi olmuş ve pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

1920’li yıllara kadar nüfusunun hemen tamamı Rumlardan oluşan Kalkan, Yunanistan ile olan mübadele anlaşması nedeniyle bu tarihten sonra nüfusunun büyük bir çoğunluğunu kaybetmiştir. Ancak tarihi Rum evleri, bölgenin hemen her yerinde halen görülebilir ve ziyaret edilebilir durumdadır. Nitekim sahil şeridine yayılmış, beyaz boyalı ve tek katlı evlerden oluşan görünümü, pek çok tabloya ilham kaynağı olmuştur.

Kalkan’ın en bilinen özelliklerinden biri, yılın 300 günü gün ışığından faydalanmasıdır. Diğer bir deyişle, hava neredeyse hep açık ve daima güneşlidir. İlginç bir şekilde, Kalkan en çok İngiliz turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Nitekim 2012 yılında yapılan bir araştırma, bölgeyi ziyaret eden turistlerin %96’sının İngiltere’den olduğunu göstermektedir. Antalya’ya bağlı olsa da, Fethiye’ye coğrafi olarak daha yakındır. Bu nedenle, Kalkan – Fethiye arası ulaşım (Antalya merkezine kıyasla) çok daha kolaydır ve daha fazla seçeneğe sahiptir.

 

Kalkan Tatili - Nerede Yenir, Nereler Ziyaret Edilmelidir?

Tlos ve Kekova gibi tarihi bölgeler ile Patara ve Kaputaş sahili gibi dünyaca ünlü plajlara ev sahipliği yapan bu bölge, ünlü TheIndependent gazetesi tarafından “romantik bir Tatil isteyenler için en iyi yer” seçilmiştir. Nitekim Balayı tatili için mükemmel bir bölgedir. Kalkan bölgesi, antik kentler ile doludur. İlk olarak bunları ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Xanthos KentiPatara KentiMyra KentiSimena Kenti ve Antiphellos Kenti, bu bakımdan en bilinen ve dikkat çeken antik şehir merkezleridir. Vaktiniz varsa, hepsini ayrı ayrı ziyaret etmenizi öneriyoruz. 

Kalkan bölgesindeki restoranlar, tahmin edilebileceği gibi çoğunlukla dünya mutfağı ağırlıklıdır. Kalkan merkezindeki sahil şeridi, değişik lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Elbette Saklıkent KanyonuPatara Plajı ile Kaputaş sahilini de ziyaret etmeniz gerekir: Özellikle Kaputaş Plajı, denizin temizliği ve turkuaz rengi nedeniyle dünya çağında bir üne sahiptir.

Kiralık Villa Seçenekleri

Kalkan bölgesinde; Muhafazakâr Villalar, Balayı Villaları, Deniz Manzaralı VillalarLüks VillalarKalkan Kiralık Apartlar, Kalkan Tatil Evleri gibi bir çok seçenek sunulmaktadır. 

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayarak Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz

Anasayfa

Hesap

İletişim

Menu