İslamlar Kiralık Villalar

İslamlar bölgesinde Kiralık Yazlık Villalar, Muhafazakar Kiralık Villalar, Kiralık Balayı villaları, Kış Villaları gibi bir cok seçenek vardır. Doğa içinde, Şehir kalabalığından uzak bir tatil geçirmek isteyen tatilciler için ideal bir bölgedir.

İslamlar Tatil Seçenekleri  –  Nerede Yenir, Nereler Ziyaret Edilmelidir?

İslamlar bölgesinin yürüyüş mesafesinde tarihi bir bölge ve/veya antik bir kent yoktur. Burası bir dağ kasabasıdır ve Kalkan’a 9, ünlü plajlara ise yaklaşık 20 kilometre mesafededir. Ancak bir araç sahibiyseniz, yakın çevredeki antik kentleri rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Nitekim yarım saatlik bir yolculuk ile Xanthos KentiMyra Kenti ve Patara Kentine ulaşmanız mümkündür. Bu bağlamda, Patara Plajı ile Kaputaş Plajı da muhakkak ziyaret edilmelidir. Koruma alanı ilan edilmiş Patara Plajı dünyaca ünlüdür ve caretta-caretta kaplumbağalarının üreme alanı olarak bilinmektedir.

İslamlar bölgesindeki tek restoran, “Bodamya Tepe Restaurant” adındadır ve deniz mahsulleri sevenler için uygundur. Özellikle alabalık denemenizi öneririz. Bölgede başkaca bir restoran mevcut değildir. Ancak araç ile 15-20 dakika içinde Kalkan merkezine ulaşabilir ve buradaki çok sayıda restorandan birini deneyebilirsiniz. Bu bağlamda, Kalkan Kiralık Villalar sayfamıza göz atarak orada verdiğimiz tavsiyeleri okumanızı öneririz.

İslamlar

Tarihi bir Rum ve Arap kasabası olan İslamlar, Kaş merkezine 37 kilometre uzaklıktadır. Sanılanın aksine burası bir köy değil, mahalledir. Nüfusu yaklaşık 3.000 kişiden oluşur ancak yaz aylarında bu rakam fazlasıyla artar. İslamlar, ismini bölgeye ilk defa yerleşen “İslam Bey” adında bir Arap çobandan almıştır. Bölge, uzun bir süre boyunca Araplar tarafından kullanılmış olup, bugün dahi çok sayıda Arap mezarlığı görebilmek mümkündür. 18. yüzyılda Rumlar da İslam bölgesine yerleşmeye başlamış ve 1920’li yıllardaki mübadeleye kadar burada yaşamıştır. Nitekim yaklaşık 300 yıllık bir su değirmeni, bölgede Rumlar tarafından inşa edilen en önemli yapılardan biridir.

Bölgedeki diğer kasabalar gibi, İslam bölgesindeki evler de genellikle tek katlı ve beyaz renktedir. Ancak İslamlar bir sahil kasabası değildir ve denize uzaktır. Buna rağmen, eşsiz bir doğa manzarası vardır ve özellikle sessiz, sakin, huzurlu bir tatil isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Kalkan bölgesine kıyasla daha az bilindiği için, bölgedeki turist sayısı azdır. Sağladığı mahremiyet nedeniyle, Muhafazakâr tatilcilerin on yıllardan bu yana tercih ettiği bir bölge olmuştur. Gece hayatı hemen hemen hiç yoktur. Ancak meydandaki tarihi çay bahçesi geç saatlere kadar açıktır. Deniz seviyesinden yaklaşık 600 metre yukarıda ve ormanlarla çevreli olduğundan, hava serindir ve bunaltmaz. Pek çok ünlü plaja (örneğin Kaputaş plajına) yakın olmasına rağmen, yürüyerek ulaşmanız uzun sürecektir. Bu nedenle, plajları ziyaret etmek isteyen misafirlerimizin bir araç sahibi olmasında fayda vardır.


Anasayfa

Hesap

İletişim

Menu